MC10EL57DR2G
DigiKey Part Number
488-MC10EL57DR2GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-MC10EL57DR2GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-MC10EL57DR2GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC10EL57DR2G
Description
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Multiplexer 4 x 2:1 16-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MC10EL57DR2G Models
Category
Voltage Supply Source
Dual Supply
Manufacturer
onsemi
Voltage - Supply
±4.2V ~ 5.7V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)