NC7ST04P5X
DigiKey Part Number
NC7ST04P5XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7ST04P5XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7ST04P5XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7ST04P5X
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP SC70-5
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 1 Channel SC-70-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NC7ST04P5X Models
Category
Current - Output High, Low
2mA, 2mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.8V
Series
Input Logic Level - High
2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
26ns @ 5.5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
SC-70-5
Number of Inputs
1
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V