NCV4276CDS33R4G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NCV4276CDS33R4G |
Description | IC REG LINEAR 3.3V 400MA D2PAK-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 400mA D2PAK-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NCV4276CDS33R4G Models |
Category | Current - Supply (Max) 35 mA |
Mfr | PSRR 70dB (100Hz) |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Output Configuration | Grade Automotive |
Output Type | Qualification AEC-Q100 |
Number of Regulators 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Max) 45V | Package / Case TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA |
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V | Supplier Device Package D2PAK-5 |