NL17SG08DFT2G-Q
DigiKey Part Number
488-NL17SG08DFT2G-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NL17SG08DFT2G-QCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NL17SG08DFT2G-QDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SG08DFT2G-Q
Description
SINGLE 2-INPUT AND GATE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AND Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Category
Current - Quiescent (Max)
500 nA
Mfr
Current - Output High, Low
8mA, 8mA
Series
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Part Status
Active
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.9ns @ 3.3V, 30pF
Logic Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Inputs
2
Supplier Device Package
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Voltage - Supply
0.9V ~ 3.6V