NL17SZ32DFT2G
DigiKey Part Number
NL17SZ32DFT2GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NL17SZ32DFT2GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NL17SZ32DFT2GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SZ32DFT2G
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL17SZ32DFT2G Models
Category
Current - Quiescent (Max)
1 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
1
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V