Image for NSR02F30MXT5G is not available
NSR02F30MXT5G
DigiKey Part Number
2156-NSR02F30MXT5G-488-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSR02F30MXT5G
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 2X3DFN
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount 2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 200 mA
Mfr
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Bulk
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 30 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
2-X3DFN (0.6x0.3) (0201)
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C