NSVMMBTH10LT1G
DigiKey Part Number
NSVMMBTH10LT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSVMMBTH10LT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSVMMBTH10LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVMMBTH10LT1G
Description
RF TRANS NPN 25V 650MHZ SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 25V 650MHz 225mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSVMMBTH10LT1G Models
Category
Power - Max
225mW
Manufacturer
onsemi
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 4mA, 10V
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Transistor Type
NPN
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
25V
Supplier Device Package
SOT-23-3 (TO-236)
Frequency - Transition
650MHz