NSVT30010MXV6T1G
DigiKey Part Number
488-NSVT30010MXV6T1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSVT30010MXV6T1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSVT30010MXV6T1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVT30010MXV6T1G
Description
TRANS 2PNP 30V 100MA SOT-563
Manufacturer Standard Lead Time
51 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 30V 100mA 100MHz 500mW Surface Mount SOT-563
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSVT30010MXV6T1G Models
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
420 @ 2mA, 5V
Manufacturer
onsemi
Power - Max
500mW
Digi-Reel®
Frequency - Transition
100MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
2 PNP (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
30V
Supplier Device Package
SOT-563
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
600mV @ 5mA, 100mA