NSVT30010MXV6T1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NSVT30010MXV6T1G |
Description | TRANS 2PNP 30V 100MA SOT-563 |
Manufacturer Standard Lead Time | 51 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 30V 100mA 100MHz 500mW Surface Mount SOT-563 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NSVT30010MXV6T1G Models |
Category | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 420 @ 2mA, 5V |
Manufacturer onsemi | Power - Max 500mW |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Transition 100MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Transistor Type 2 PNP (Dual) | Mounting Type Surface Mount |
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA | Package / Case SOT-563, SOT-666 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30V | Supplier Device Package SOT-563 |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 600mV @ 5mA, 100mA | Base Product Number |