SBAV70LT1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBAV70LT1G |
Description | DIODE ARR GP 100V 200MA SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 44 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SBAV70LT1G Models |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 6 ns |
Manufacturer onsemi | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 70 V |
Part Status Active | Grade Automotive |
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode | Qualification AEC-Q101 |
Technology Standard | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC) | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA | Base Product Number |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |