AGU320480A00-3.5N12NSN-R
AGU Tutorial 1 Computer Communicates with AGU Display
AGU320480A00-3.5N12NSN-R
DigiKey Part Number
5491-AGU320480A00-3.5N12NSN-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGU320480A00-3.5N12NSN-R
Description
RESISTIVE GRAPHIC LCD DISPLAY MO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color UART 3.5" (88.90mm) 480 x 320 (HVGA)
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
49.96mm W x 74.39mm H