10TPB220ML
DigiKey Part Number
P16448TR-ND - Tape & Reel (TR)
P16448CT-ND - Cut Tape (CT)
P16448DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10TPB220ML
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10TPB220ML Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Panasonic Industry
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D3L
Voltage - Rated
10 V