DB2S31100L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DB2S31100L |
Description | DIODE SCHOT 30V 200MA SSMINI2F5B |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 200mA Surface Mount SSMini2-F5-B |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DB2S31100L Models |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 2.2 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 6pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package SSMini2-F5-B |
Current - Average Rectified (Io) 200mA | Operating Temperature - Junction 125°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 560 mV @ 200 mA | Base Product Number |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |