ERJ-P06J474V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4 495
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 6 935
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
In Stock: 144
Riedon products by Bourns
Stackpole Electronics Inc
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
470 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film