EXB-U28330JX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EXB-U28330JX |
Description | RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0804 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Pins 8 |
Manufacturer Panasonic Industry | Power Per Element 62.5mW |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Circuit Type Isolated | Package / Case 0804, Convex, Long Side Terminals |
Resistance (Ohms) 33 | Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm) |