FSD82-12-C
DigiKey Part Number
298-10290-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD82-12-C
Description
CONN FERRULE DIN 10AWG YELLOW
Detailed Description
Yellow Wire Ferrule Connector DIN 10 AWG (6.00mm²) Single Wire
Size
10 AWG (6.00mm²)
Series
Length - Overall
20.00mm
Packaging
Bag
Length - Pin
12.00mm