S050X125VA1Y
DigiKey Part Number
298-18668-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S050X125VA1Y
Description
LABEL SELF LAMINATING WHITE
Detailed Description
White Self Laminating Label 0.50" x 1.25" (12.7mm x 31.8mm)
Category
Material
Vinyl
For Use With/Related Products
TDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
0.50" x 1.25" (12.7mm x 31.8mm)