S100X150YAJ
DigiKey Part Number
298-10681-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S100X150YAJ
Description
LABEL SELF LAMINATING WHT 42/SHT
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Category
Material
Polyester
For Use With/Related Products
Laser and Ink Jet Printers
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Operating Temperature
-54°C ~ 107°C
Label Size
1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)