PE33989-12
DigiKey Part Number
6099-PE33989-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE33989-12
Description
SMA Male to BNC Male Cable 12 In
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms