EM3782-36-9#
DigiKey Part Number
501-2042-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-36-9#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, White
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300VDC
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 246
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 2021
In-Stock: 1745
In-Stock: 471
In-Stock: 531
In-Stock: 324
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
In-Stock: 39
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"