OFM1005128
DigiKey Part Number
3180-OFM1005128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OFM1005128
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
0°C ~ 50°C (With Derating)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.02" L x 2.01" W x 1.26" H (102.0mm x 51.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
4.2 A