ANT1204LL08R0870A
DigiKey Part Number
311-1526-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1526-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1526-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204LL08R0870A
Description
RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD
Detailed Description
RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
1.92
Gain
1.51dBi
Power - Max
1 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
870MHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
853MHz ~ 887MHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)