ANT1204LL20R0433A
DigiKey Part Number
311-4604-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4604-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4604-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204LL20R0433A
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
6.5dB
Series
Gain
0.83dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz