Image for ANT1212B00BT2400S is not available
ANT1212B00BT2400S
DigiKey Part Number
311-4594-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1212B00BT2400S
Description
RF ANT 2.45GHZ CER PATCH SLDR
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Ceramic Patch Solder Surface Mount
Pulse Electronics
VSWR
3
Series
Gain
4dBi
Packaging
Tray
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Applications
General Purpose
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz