ANT2525B00BT1575S
DigiKey Part Number
311-1538-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT2525B00BT1575S
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
1.5
Series
Return Loss
-34.626dB
Packaging
Tray
Gain
5.5dBic
Termination
Solder
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Applications
GPS
Frequency Range
1.57GHz ~ 1.59GHz