APCF00070745331K00
DigiKey Part Number
553-APCF00070745331K00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCF00070745331K00
Description
FIXED IND 330UH 370MA 740 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Inductor 370 mA 740mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
740mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
250mA