BPF1005LRQRR4700A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BPF1005LRQRR4700A |
Description | RF FILTER BAND PASS |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.43dB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BPF1005LRQRR4700A Models |
Category | Filter Type Band Pass |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 1.43dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Part Status Active | Height (Max) 0.015" (0.37mm) |