BPF1005LRQRR4700A
DigiKey Part Number
553-BPF1005LRQRR4700ATR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BPF1005LRQRR4700ACT-ND - Cut Tape (CT)
553-BPF1005LRQRR4700ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPF1005LRQRR4700A
Description
RF FILTER BAND PASS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.43dB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BPF1005LRQRR4700A Models
Insertion Loss
1.43dB
Series
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height (Max)
0.015" (0.37mm)