BWVF00303012220M00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BWVF00303012220M00 |
Description | FIXED IND 22UH 620MA 860 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Inductor 620 mA 860mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 640mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 860mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Discontinued at DigiKey | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |