PA4341.201NLT
DigiKey Part Number
553-3406-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3406-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3406-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.201NLT
Description
FIXED IND 200NH 24A 2.5 MOHM SMD
Detailed Description
200 nH Shielded Molded Inductor 24 A 2.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4341.201NLT Models
DC Resistance (DCR)
2.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
41A