PA4342.221NLT
DigiKey Part Number
553-3427-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3427-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3427-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.221NLT
Description
FIXED IND 220NH 35A 1 MOHM SMD
Detailed Description
220 nH Shielded Molded Inductor 35 A 1mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.221NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
60A
DC Resistance (DCR)
1mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)