PA4345.471NLT
DigiKey Part Number
553-3017-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3017-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3017-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4345.471NLT
Description
FIXED IND 470NH 11.5A 8.6 MOHM
Detailed Description
470 nH Shielded Molded Inductor 11.5 A 8.6mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4345.471NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
18A
DC Resistance (DCR)
8.6mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)