PG2289.101HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PG2289.101HLT |
Description | FIXED IND 100NH 35A 0.105 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Unshielded Inductor 35 A 0.105mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.105mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 16A |