Image for SPHS22832 is not available
SPHS22832
DigiKey Part Number
553-SPHS22832-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPHS22832
Description
ANTENNA 1-4W 832M SMA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Helical SMA Female Connector Mount
Category
Frequency Range
800MHz ~ 864MHz
Manufacturer
Pulse Electronics
Antenna Type
Helical
Packaging
Bag
Number of Bands
1
Part Status
Active
Termination
SMA Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
832MHz
Height (Max)
2.750" (69.85mm)