W9037BD0200
DigiKey Part Number
553-W9037BD0200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W9037BD0200
Description
COAX CBL RP-SMA TO MHF4 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to I-PEX MHF4 0.81mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Category
2nd Connector
I-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Manufacturer
Pulse Electronics
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
7.874" (200.00mm)
Style
RP-SMA to I-PEX MHF4
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector
RP-SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Black
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C