QTM750-48.000MBE-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QTM750-48.000MBE-T |
Description | XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | QTM750-48.000MBE-T Models |
Category | Output CMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 10mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm) |