COM1305-0.032768-EXT-T-TR
DigiKey Part Number
2151-COM1305-0.032768-EXT-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-COM1305-0.032768-EXT-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-COM1305-0.032768-EXT-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
COM1305-0.032768-EXT-T-TR
Description
XTAL OSC XO 32.768KHZ 3.3V HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)