RAJ2800024H11HPF#GB0
DigiKey Part Number
559-RAJ2800024H11HPF#GB0TR-ND - Tape & Reel (TR)
559-RAJ2800024H11HPF#GB0CT-ND - Cut Tape (CT)
559-RAJ2800024H11HPF#GB0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAJ2800024H11HPF#GB0
Description
POWER TRS2 HIGHT SIDE IPD(MCP)
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PMIC TO-263-7
Category
Grade
Automotive
Manufacturer
Renesas Electronics Corporation
Qualification
AEC-Q100
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
TO-263-7, D2PAK (6 Leads + Tab)
Current - Supply
2.5mA
Supplier Device Package
TO-263-7
Voltage - Supply
4.5V ~ 28V
Base Product Number
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C