RBA250N10CHPF-4UA02#GB0
DigiKey Part Number
559-RBA250N10CHPF-4UA02#GB0TR-ND - Tape & Reel (TR)
559-RBA250N10CHPF-4UA02#GB0CT-ND - Cut Tape (CT)
559-RBA250N10CHPF-4UA02#GB0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RBA250N10CHPF-4UA02#GB0
Description
MP-25LZU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 250A (Ta) 1.8W (Ta), 348W (Tc) Surface Mount TO-263-7
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
190 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9500 pF @ 50 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
1.8W (Ta), 348W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
175°C
Technology
Grade
Automotive
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Qualification
AEC-Q101
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Mounting Type
Surface Mount
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Supplier Device Package
TO-263-7
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.4mOhm @ 125A, 10V
Package / Case
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 250µA