RBA250N10CHPF-4UA02#GB0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RBA250N10CHPF-4UA02#GB0 |
Description | MP-25LZU |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 250A (Ta) 1.8W (Ta), 348W (Tc) Surface Mount TO-263-7 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190 nC @ 10 V |
Mfr | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9500 pF @ 50 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 1.8W (Ta), 348W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature 175°C |
Technology | Grade Automotive |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Qualification AEC-Q101 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Mounting Type Surface Mount |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Supplier Device Package TO-263-7 |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.4mOhm @ 125A, 10V | Package / Case |
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 250µA |