THS4150CDGN | |
|---|---|
DigiKey Part Number | THS4150CDGN-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | THS4150CDGN |
Description | IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8HVSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-HVSSOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | THS4150CDGN Models |
Category | Voltage - Input Offset 1.1 mV |
Mfr | Current - Supply 17.5mA |
Packaging Tube | Current - Output / Channel 85 mA |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Min) 4 V |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Max) 33 V |
Number of Circuits 1 | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Output Type Differential | Mounting Type Surface Mount |
Slew Rate 650V/µs | Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
Gain Bandwidth Product 340 MHz | Supplier Device Package 8-HVSSOP |
-3db Bandwidth 150 MHz | Base Product Number |