BR24T16NUX-WTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BR24T16NUX-WTR |
Description | IC EEPROM 16KBIT VSON008X2030 |
Customer Reference | |
Detailed Description | EEPROM Memory IC 16Kbit I2C 400 kHz VSON008X2030 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BR24T16NUX-WTR Models |
Category | Memory Interface I2C |
Mfr | Clock Frequency 400 kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 5ms |
Part Status Obsolete | Voltage - Supply 1.6V ~ 5.5V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |