BV1HAL45EFJ-E2
DigiKey Part Number
846-BV1HAL45EFJ-E2TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-BV1HAL45EFJ-E2CT-ND - Cut Tape (CT)
846-BV1HAL45EFJ-E2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BV1HAL45EFJ-E2
Description
34 V BREAKDOWN VOLTAGE VARIABLE
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:2 N-Channel 10A 8-HTSOP-J
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BV1HAL45EFJ-E2 Models
Category
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Not Required
Mfr
Current - Output (Max)
10A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Rds On (Typ)
45mOhm
Part Status
Active
Input Type
Non-Inverting
Switch Type
Features
Slew Rate Controlled
Number of Outputs
1
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Over Temperature
Ratio - Input:Output
1:2
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration
High Side
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
N-Channel
Supplier Device Package
8-HTSOP-J
Interface
On/Off
Package / Case
Voltage - Load
8V ~ 32V