CDZVT2R9.1B
DigiKey Part Number
CDZVT2R9.1BTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDZVT2R9.1BCT-ND - Cut Tape (CT)
CDZVT2R9.1BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDZVT2R9.1B
Description
DIODE ZENER 9.1V 100MW VMN2M
Detailed Description
Zener Diode 9.1 V 100 mW Surface Mount VMN2M (SOD-923)
EDA/CAD Models
CDZVT2R9.1B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 6 V
Series
Operating Temperature
150°C
Power - Max
100 mW