Image for GMR100HJCFAR100 is not available
GMR100HJCFAR100
DigiKey Part Number
846-GMR100HJCFAR100TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-GMR100HJCFAR100CT-ND - Cut Tape (CT)
846-GMR100HJCFAR100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMR100HJCFAR100
Description
RES 0.1 OHM 1% 7W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mOhms ±1% 7W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)