KDZVTR39A
DigiKey Part Number
846-KDZVTR39ATR-ND - Tape & Reel (TR)
846-KDZVTR39ACT-ND - Cut Tape (CT)
846-KDZVTR39ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KDZVTR39A
Description
DIODE ZENER 39V 1W PMDU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 39 V 1 W ±5.13% Surface Mount PMDU
Category
Power - Max
1 W
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 30 V
Series
Operating Temperature
150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
PMDU
Tolerance
±5.13%