LTR50UZPFLR820 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LTR50UZPFLR820 |
Description | RES SMD 0.82 OHM 1% 2W 2010 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 820 mOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm) |