RB080LAM-30TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RB080LAM-30TR |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 5A PMDTM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 5A Surface Mount PMDTM |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RB080LAM-30TR Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package PMDTM |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Current - Average Rectified (Io) 5A | Base Product Number |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 510 mV @ 5 A |