RSF010P03TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSF010P03TL |
Description | MOSFET P-CH 30V 1A TUMT3 |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 30 V 1A (Ta) 800mW (Ta) Surface Mount TUMT3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RSF010P03TL Models |
Category | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 1.9 nC @ 5 V |
Mfr | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 120 pF @ 10 V |
Part Status Not For New Designs | Power Dissipation (Max) 800mW (Ta) |
FET Type | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Supplier Device Package TUMT3 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 350mOhm @ 1A, 10V |