RSR015P03TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSR015P03TL |
Description | MOSFET P-CH 30V 1.5A TSMT3 |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 30 V 1.5A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount TSMT3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RSR015P03TL Models |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 235mOhm @ 1.5A, 10V |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2.6 nC @ 5 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Last Time Buy | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 190 pF @ 10 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1W (Ta) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V | Supplier Device Package TSMT3 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V | Base Product Number |